moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Акт встановлення меж ділянки

В ході оформлення земельної ділянки у власність, а також у випадках продажу чи виконання інших операцій з територією потрібно впорядкувати всі документи. Невід’ємною складовою подібних процедур буде встановлення меж земельної ділянки. За її результатами складається відповідний Акт.

Акт встановлення меж земельної ділянки є офіційним документом, що затверджує параметри території. Ці параметри з’ясовуються шляхом польових геодезичних процедур. Щоб детальніше з’ясувати природу цього документу, треба розглянути подробиці самої процедури.

Встановлення меж земельної ділянки проводять після ретельної підготовки. Зокрема, потрібне топографо-геодезичне підґрунтя у вигляді технічних звітів та картографічних матеріалів, що стосуються даної території. Це необхідно для того, щоб виявити розташування ключових поворотних точок меж ділянки.

Процедура встановлення меж земельної ділянки передбачає ще один етап – винос встановлених меж шляхом їх закріплення межовими знаками. Межові знаки мають вигляд стовбчиків з металу чи бетону, які закріплюються на кордонах території по всіх ключових точках. Такі позначки не встановлюються тільки в тому випадку, якщо на межі території знаходиться якийсь природний об’єкт (ліс, водоймище) чи штучні (дорога, паркан, лінійна споруда тощо).

Межові знаки мають бути встановлені міцно, щоб мати змогу стояти тривалий час без їх переміщення. Якщо один чи декілька межових знаків було переміщено чи взагалі знято, то потрібно проводити повторну процедуру уточнення меж.

Існує декілька ситуацій, коли потрібно проводити дану процедуру. Якщо змінюється власник земельної ділянки чи її цільове призначення, якщо межі ділянки розширюються. Також встановлення меж потрібне в разі втрати Акту про проведення даної роботи чи самих межових знаків. Вагомою причиною слугують й судові суперечки між власниками суміжних ділянок щодо межування території.

При цьому замовниками процедури геодезії і встановлення меж можуть виступати різні суб’єкти земельних відносин. По-перше, це може бути сам власник ділянки у випадку, коли межові знаки чи документи втрачені або потрібний доказ в ході суперечок з сусідами. По-друге, це потенційні покупці чи орендатори території, які хочуть переконатися у достовірності документів та у точності меж. По-третє, це можуть бути й забудовники, яким інформація щодо параметрів території та меж потрібна для того, щоб правильно зробити відступи з дотриманням всіх будівельних та санітарних норм.

В результаті встановлення меж земельної ділянки, як було зазначено, складається Акт. Він має бути складений в присутності як самого замовника та власника ділянки, так і власників суміжних територій, які є зацікавленими особами. Якщо ділянка знаходиться на території села чи дачного селища, то потрібна й присутність та підпис голови селищної ради чи дачного кооперативу. В Акт вноситься інформація щодо адреси розташування ділянки, її меж та координат на місцевості. Обов’язковою складовою Акту є графічне зображення території з вказуванням всіх розмірів. Без цього абрису документ вважається неповним та не має ніякої сили.

Акт встановлення меж ділянки представляє собою офіційний документ, що має юридичну силу, закріплюється підписом спеціаліста, що проводив роботи та печаткою компанії, яку він представляє. Тому такий серйозний документ має складати тільки особа, що має дозвіл на проведення подібних робіт. Спеціалістинащої фірми. мають всі дозволи та ліцензії на виконання кадастрових робіт та складання подібних офіційних документів, тому ви можете не турбуватися про законність та достовірність цього Акту від нашої компанії.

PreviousNext
АКЦІЇ
СЕРТИФІКАТИ
НОРМАТИВИ
ВІДГУКИ
ONLINE КОНСУЛЬТАНТ

СУРІН
Олександр

ТЕЛЕФОННА
БЕЗКОШТОВНА
КОНСУЛЬТАЦІЯ
БЕЗКОШТОВНА
КОНСУЛЬТАЦІЯ
ПО EMAIL