moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Розрахунок стійкості схилу, відкосів, ярів

Добре коли земельна ділянка, на якій планується будівництво, знаходиться в сприятливому для цих цілей місці. Тобто рельєф рівний, без яких-небудь відхилень, які можуть створити додаткові проблеми в процесі розробки проекту і будівництва. Однак не всі території ідеальні. Часто потрібне місце знаходиться на крутому схилі або в глибині яру. І в таких випадках інженерам потрібно докласти максимум зусиль і показати всю свою майстерність, щоб будова вийшла надійною і безпечною. Для таких проблемних місць перше, що потрібно зробити - провести оцінку стійкості схилу або яру, а саме розрахунок стійкості схилу.

Слід зазначити, що дуже важливо вміти розрізняти укіс від схилу. Укосом є штучні насипи, які були створені для зведення дамб, гребель тощо. Схилом же називається укіс, який утворився природним шляхом. Укоси, яри, схили можуть втрачати свою стійкість. Це може залежати від різних чинників, серед них:

підрізання схилу, який знаходиться в стані близько граничному;
зведення різних будівель і споруд на схилі, а також складування різних матеріалів, під вагою яких укоси і схили суттєво втрачають свою стійкість;
вологість ґрунту. Коли грунт стає вологим, його питома вага змінюється і це викликає втрату стійкості схилу;
вплив різних динамічних впливів. Наприклад, рух транспорту.
Процедура визначення стійкості схилів проводиться із застосуванням розрахункового методу. В результаті складних інженерних розрахунків визначається коефіцієнт стійкості. Для цього вважається відношення двох сил - тієї, яка тримає грунт і тієї, яка рухає цей грунт.

Знаючи показник стійкості схилу, можна визначатися з методами зміцнення території, які б утримували масу земляного насипу. Також така передбачливість забезпечить економію коштів у подальшому, запобігши руйнування будівлі.

Роботи, що досліджують стійкість схилів, ярів, складаються з декількох етапів. В першу чергу визначається тиск зсувних мас на опорні стіни. Далі розраховується коефіцієнт стійкості, а також виконується робота з прогнозування розвитку ситуації на ділянці в разі надзвичайної ситуації природного характеру. На основі отриманих показників виноситься кілька порад щодо того, як потрібно проводити будівництво, щоб уникнути негативних наслідків.

Не зайвою, а зовсім навпаки, на ряду з геодезичною, стане проведення геологічної роботи з вивчення властивостей грунту і ґрунтових вод. Знаючи грунтовий та водний склад можна правильно регулювати і контролювати гідрогеологічний режим. Потрібно правильно розробити дренажну систему, щоб максимально відвести грунтові води від конструкції.

В залежності від отриманих результатів оціночних робіт та інших досліджень території, вибирається спосіб будівництва, а також метод підвищення стійкості. Наприклад, поступливий профіль, який повинен створюватися з горизонтальними площадками, рівними висоті укосу. Ця процедура є ефективною, проте витратною - розміри земляних робіт збільшуються в кілька разів.

Розрахунок стійкості укосів дає підстави для прийняття інженерних рішень. Якщо укіс не занадто великий і крутий, можна виконати підошовне привантаження або влаштувати стіну-підпору, яка буде максимально утримувати укіс. Особливо проблемні ділянки зміцнюються пальовим способом. Зміцнити нерівну поверхню схилу або яру можна за допомогою каменю або бетонних плит.

Наша команда проведе весь комплекс робіт з вимірювання стійкості схилів і ярів, розрахує усі необхідні показники і складе список всіх необхідних рекомендацій для того, щоб процес будівництва пройшов гладко, а будинок простояв довгі роки і витримав будь-які природні примхи.

Щоб замовити розрахунок стійкості схилу, укосу або яру, телефонуйте 097-891-01-18. Ми надамо вам повну інформацію, зорієнтуємо за цінами і проведемо найближчим часом розрахунок стійкості з максимальною точністю.