moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Завдання інженерних вишукувань під фундамент на геошурупах

Виконати якісні проектні розрахунки для влаштування фундаменту на геошурупах неможливо без ретельних попередніх інженерних вишукувань. Доручивши провести інженерні вишукування під фундамент на геошурупах компанії, Ви можете бути впевненими, що всі необхідні геодезичні вимірювання та геологічні аналізи будуть виконані відповідно до діючих норм проектування будівель і споруд.

Що являють собою фундаментні підстави на геошурупах?
Набувають останнім часом все більшої популярності фундаментні підстави на геошурупах представляють собою особливий різновид пальових фундаментів, основними несучими будівельне навантаження елементами яких є занурені вертикально в землю столбовідние опори, виготовлені з різних міцних матеріалів:

дерева;
залізобетону;
металу.
Геошурупом називається гвинтова металева паля, занурюється в грунт методом закручування. Основна особливість геошурупов - зовнішня різьба в нижній частині, яка і надає їм схожість з гігантськими шурупами. Залежно від типу і розмірів проектованого об'єкта, для нього може знадобитися різна кількість геошурупов, розміщених окремо або ж об'єднаних в групи сполучними опорними елементами - ростверком.

Для того щоб обгрунтувати доцільність пристрої і визначити розрахункові параметри фундаменту, проводяться передпроектні інженерно-геологічні вишукування під фундамент на геошурупах. Технічні питання, пов'язані з плануванням схеми розстановки геошурупов, вирішуються в ході робіт з геодезії під фундамент на геошурупах.

ЗАВДАННЯ ІНЖЕНЕРНО-ГЕОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПІД ФУНДАМЕНТ НА ГЕОШУРУПАХ
Інженерно-геологічні дослідження повинні забезпечити організацію, що проектує фундамент з геошурупов, даними для вирішення таких основних питань:

Вибір грунтового підстави для геошурупов.
Визначення довжини геошурупов, оптимально підходять для даного проекту.
Обчислення несучої здатності одного геошурупа і їх необхідної кількості.
Відомості по геології ділянки дозволяють визначити глибину залягання і потужність відповідного за фізико-механічними параметрами інженерно-геологічного елемента, який слід використовувати в якості грунтового підстави під фундамент. Саме в нього будуть занурені геошурупи. Залягають вище несе грунтового шару слабкі гірські породи і грунт повинні бути «прошиті» геошурупом наскрізь. Необхідну глибину занурення гвинтових палі в несучий шар визначають, виходячи з його літології і міцних властивостей, виявлених лабораторними дослідженнями кернових геологічних проб, польовими випробуваннями. Обов'язковою умовою для надійної установки геошурупа є також необхідність заглиблення його різьбової частини нижче сезоннопромерзающего грунтово-грунтового шару. Це охоронить геошуруп від витіснення його з землі в результаті процесів морозного обдимання пористих, що містять вологу грунтів.

Потрібну кількість геошурупов проектувальники обчислюють, відштовхуючись від несучої здатності одного геошурупа, яка, в свою чергу, визначається:

міцністю матеріалу геошурупа;
геологічними даними про грунтовому підставі.
Найбільш надійним способом установки геошурупа, при якому він працює як опорна колона з навантаженням на підставу, є його занурення до глибини покрівлі пластів дуже міцних (скельних) гірських порід. Якщо ж дані інженерно-геологічних досліджень показують, що на доступній глибині скельні грунти відсутні, то розрахунок пальового фундаменту проводиться з умовою, що будівля буде спиратися на «висячі» геошурупи, т. Е. Передають будівельне навантаження на грунт через бічні поверхні.

ІНЖЕНЕРНА ГЕОДЕЗІЯ ПІД ФУНДАМЕНТ НА ГЕОШУРУПАХ

Для правильного розміщення геошурупов під несучими будівельними конструкціями необхідні точні геодезичні вимірювання. Перший етап геодезії проводиться в ході попередньої топознімання під фундамент на геошурупах, коли збираються відомості для підготовки будівельної геоподоснови. Остаточне визначення і точну прив'язку точок занурення паль виробляють при розбивочних роботах (під час винесення проекту в натуру). Обсяг необхідних геодезичних вимірювань визначається конструкцією фундаменту на геошурупах, яка залежить від конфігурації і ваги проектованих споруд.

Мінімальних трудових витрат геодезистів вимагає фундамент з одиночного геошурупа.
Більш серйозною роботою буде геодезія під фундамент на гвинтових палях, спроектований у вигляді декількох пальових кущів (груп, що складаються з двох або декількох геошурупов, з'єднаних окремим ростверком і розміщених під основними елементами будівлі).
Пальових стрічка (суцільний ряд геошурупов, розташованих в одну або кілька ліній, іноді в звичайному, іноді в шаховому порядку) вимагає ретельної геодезичної нівелювання оголовків паль. Вона необхідна для рівномірного розподілу ваги споруди по всім геошурупам.
Особливо суворі вимоги пред'являються до результатів топознімання під фундамент на гвинтових палях.